Elgas v médiách

vENERGETIKE.SK: ROZHOVOR: Koronavírus môže stlačiť ceny energií na nové historické minimá

KDE: vEnergetike.sk, 11. marca 2020

Skúsenosti zo zahraničných trhov, ako aj synergické efekty spolupráce so sesterskými firmami v skupine GGE chcú podľa konateľa Elgas Slovensko Vlastimila Vaníčka, využiť aj pri službách a nových produktoch pre segment malých a stredných firiem.

HN: Takto vnímajú experti trh s energiami. Kde je jeho potenciál?

KDE: Hospodárske noviny, Energetický špeciál, 30. novembra 2016

Kam bude smerovať energetika na Slovensku? Čo nás čaká a neminie, vysvetlil pre Hospodárske noviny konateľ Elgasu Miroslav Strúž.

TA3: Klesne ešte cena elektriny?

KDE: TA3, 14. októbra 2016

Ceny elektriny v Európe sú na historických minimách. Ako dlho vydrží táto priaznivá situácia a ktoré regulované poplatky zvyšujú cenu od dodávateľov? Dá sa pripraviť na prípadný rast cien elektriny na burze? Na ENERGOFÓRE o tom diskutoval aj Roman Lipnička, obchodný riaditeľ Elgasu. 

TERAZ.SK: Spotreba zemného plynu v SR v roku 2015 rástla

KDE: teraz.sk, 2. augusta 2016

Vyššiu spotrebu plynu na Slovensku v roku 2015 vykryl dodávkami plynu aj Elgas. Spotreba zemného plynu pritom dosiahla vlani takmer 4,8 miliardy metrov kubických (m3). Na celkovú spotrebu plynu mal vplyv najmä charakter zimy, ktorá sa zaradila medzi doteraz najteplejšie. Informovalo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v Správe o výsledkoch monitorovania bezpečnosti dodávok plynu za rok 2015. 

vENERGETIKE.SK: Slováci vo všeobecnosti prestávajú meniť dodávateľa, Elgas napriek tomu rastie

KDE: venergetike.sk, 22. júl 2016

Hoci vo všeobecnosti zmenilo svojho dodávateľa menej odberateľov, Elgas rástol a v roku 2015 obhájil tretie miesto medzi dodávateľmi plynu. A to aj vďaka viacročným zmluvám s novými, ale aj existujúcimi zákazníkmi. 

TREND: Elgas zabodoval v rebríčku TREND TOP

KDE: etrend.sk, 21. júl 2016

Hoci vo všeobecnosti zmenilo svojho dodávateľa menej odberateľov, Elgas rástol a v roku 2015 obhájil tretie miesto medzi dodávateľmi plynu. A to aj vďaka viacročným zmluvám s novými, ale aj existujúcimi zákazníkmi. 

ENERGIA.SK: Čo ak sa Nord Stream 2 postaví?

KDE: energia.sk, 9. jún 2016

Je vybudovanie Nord Stream 2 hrozbou, alebo naopak pomôže zabrániť plynovej kríze, akú sme aj na Slovensku zažili v roku 2012? Andrej Záhorec, analytik Elgasu, na ENERGOFÓRE 2016 upozornil, že zníženie závislosti od ruského plynu bude komplikované, ak Moskva stále ročne dodáva 150 miliárd metrov kubických plynu.

TA3: Plyn je bezpečné palivo

KDE: TA3, 6. júna 2016

Plyn je aj napriek dlhodobej situácii na Ukrajine bezpečnou energiou pre slovenský priemysel a aj domácnosti. Ako zabezpečiť bezpečnosť dodávky pre odberateľov? Na ENERGOFÓRE sa o skúsenosti Elgasu podelil jeho obchodný riaditeľ Roman Lipnička.

FORBES: GGE mieša karty nielen na regionálnom trhu

KDE: FORBES, jún 2016

Predsedníctvo našej krajiny v Rade EÚ bolo jedinečnou udalosťou pre celé Slovensko. Súčasťou prezentácie našej krajiny bol v špeciálnom vydaní magazínu Forbes „Made in Slovakia“ aj Elgas.