Prieskum ÚRSO potvrdil – naše cenníky sú najnižšie na trhu!

Septembrový prieskum ÚRSO potvrdil, že ELGAS má najnižšie ceny v cenníkoch neregulovanej dodávky na slovenskom trhu.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví zopakoval začiatkom septembra prieskum verejne dostupných cenníkov na dodávku elektriny a plynu za neregulovaných podmienok. Úrad publikoval svoje závery v sumárnej správe.  Zo zverejnených informácií vyplýva, že ELGAS má najnižšie ceny v cenníkoch spomedzi všetkých vyhodnocovaných subjektov.

 

Cenníky neregulovanej dodávky nezverejňujú všetci

Úrad opakovane konštatuje, že nie všetci dodávatelia cenníky neregulovanej dodávky zverejňujú. Ak chcete vedieť cenu, musíte sa spojiť so zástupcom dodávateľa. To znamená, že pokiaľ sa nespojíte so zástupcom spoločnosti nezistíte, akú cenu dodávateľ ponúka štandardne. Z toho vyplýva, že v takomto prípade je informácia o zľave napríklad pre nových klientov len proklamatívna a nie je možné ju overiť ani vyčísliť.

Úrad konštatuje, že „Z pohľadu úradu súčasná situácia ohľadne zverejňovania cien a cenníkov nie je priaznivá pre koncových neregulovaných odberateľov. Odberatelia by mali mať možnosť urobiť si dostatočný prehľad o aktuálnych cenách na základe verejne dostupných informácií. V prípade záujmu sa môžu dopytovať u konkrétnych dodávateľov na detailnejšie podmienky ponuky, a prípadne si individuálne alebo skupinovo vyjednať lepšiu cenu. Absencia dostatočne širokého prehľadu o aktuálnych cenách vytvára informačnú asymetriu v neprospech koncových odberateľov.“

ELGAS transparentne publikuje cenníky

Naše cenníky sú zverejnené on-line a viete si ich kedykoľvek pozrieť – na dodávku plynu aj elektriny. Zmeny v cenníkoch komunikujeme minimálne mesiac predtým, ako vstúpia do platnosti a to viacerými kanálmi:

 

Všetky cenníky od ELGAS-u, aj keď stratia platnosť, sú dostupné naďalej na webe a nie je teda problém si overiť  ceny elektriny plynu aj v minulosti.

Naše ceny v cenníkoch neregulovanej dodávky boli podľa oboch prieskumov ÚRSO realizovaných v tomto roku najnižšie na trhu.

FB_cenniky_mobil

ELGAS s najnižšou cenou plynu a elektriny

Úrad realizoval prieskum u najväčších dodávateľov t.j. tradičných aj vybraných alternatívnych, ktorí majú aspoň 1% podiel na trhu neregulovanej dodávky. Prieskum ukázal, že ELGAS si dlhodobo udržuje najnižšie ceny plynu aj elektriny. Navyše, k 1. novembru tieto ceny budú ešte nižšie ako v čase, keď Úrad prieskum realizoval.

Nezabudnite na fakt, že nie je dôležitá percentuálna výška zľavy, ale cena, z ktorej sa zľava počíta. Viac o tom, ako sa počíta konečná cena za dodávku plynu.

Dôležité je konštatovanie Úradu, že „najlepšie cenové ponuky v SR sú síce porovnateľné s okolitými krajinami, avšak pomerne vysoké ceny najmä u veľkých dodávateľov zvyšujú cenové hladiny v SR“.

 

Vývoj ceny plynu

Vyvoj_plyn

Vývoj ceny elektriny

Vyvoj_elektrina

„Odhadnuté obchodné marže dodávateľov, ktorí priebežne aktualizujú svoje zverejnené cenníky sa, napriek krátkodobým výkyvom, udržujú na pomerne nízkej úrovni. Avšak nízka miera aktualizácie zverejnených cenníkov u niektorých, a najmä veľkých dodávateľov indikuje marže vyše 100% nad náklady obstaranej elektriny.“

 

To je konštatovanie Úradu z prieskumu. ELGAS tento rok cenníky aktualizoval už štvrtý resp. piatykrát. Zaujímajte sa preto, od koho elektrinu a plyn odoberáte a za akú cenu. Nezabudnite na fakt, že vaša zmluva môže byť automaticky predĺžená za podmienok, ktoré nemusia reflektovať aktuálny pokles cien energií na trhu. Vaša firma tak môže platiť zbytočne vysoké náklady. Overte si fakty a uvoľnite si ruky podaním včasnej výpovede a následným výberom nového dodávateľa z viacerých ponúk.

ELGAS od novembra opäť znižuje cenníky

Od 1. novembra znižujeme ceny elektriny aj plynu v našich cenníkoch neregulovanej dodávky na najnižšie na trhu. Elektrina za 175 EUR/MWh a plyn od nás za 71 EUR/MWh!

Všetkým zákazníkom ponúkame možnosť profitovať z nízkych SPOTových cien, rovnako ako získať najnižšiu cenníkovú cenu na dodávku elektriny a plynu už dnes. Pozrite si aktuálne ceny za dodávku energií

Ak máte otázky, pochybnosti, či chcete cenovú ponuku, vyplňte formulár na našom webe. Náš obchodník vás bude obratom kontaktovať a vysvetlí vám nejasnosti a spoločne nájdete optimálne riešenie dodávky pre vašu firmu.

Marketingový formulár

Pridajte sa k viac ako dvom tisícom manažérov a získajte prístup k newsletteru, ktorý vašej firme dodá energiu.

Raz mesačne a bez spamu: užitočné informácie z oblasti energetiky špeciálne pre firmy, rady ako ušetriť na nákupe, návody ako efektívne riadiť náklady na spotrebu.

Odoslaním formulára súhlasíte so spracúvaním údajov na marketingový účel a vyhlasujete, že ste sa oboznámili s Informáciami o spracúvaní osobných údajov.

Zistite viac o energiách

SPOT od začiatku roka výrazne šetrí náklady

Produkt SPOT od ELGAS-u prináša skvelú cenu za energie a k tomu veľa ďalších výhod. Osloboďte sa a pridajte sa k našim spokojným zákazníkom.

Od novembra znižujeme opäť ceny a stále sme najlacnejší!

Od 1.11. 2023 opäť znižujeme ceny elektriny a plynu pre neregulovanú dodávku. Prinášame ceny zohľadňujúce aktuálny vývoj na trhu.

Štát vráti časť poplatkov za distribúciu

Opatrenie sa týka iba odberateľov, ktorí neboli v čase od 1.1. do 30.4.  vedení ako zraniteľní odberatelia.

Naša férová ponuka pre podnikateľov

Stabilita

Stabilita

Viac než 10-ročné skúsenosti na trhu a preverená stabilita zabezpečia kontinuálne dodávky energie, na ktoré sa môžu naši klienti spoľahnúť.

Výhodná cena

Výhodná cena

Dlhoročné skúsenosti a flexibilná štruktúra firmy nám umožňujú ponúknuť služby za výhodnejšie ceny.

Úspora energie

Úspora energie

Naše služby vám prinesú reálnu výhodu v podobe ušetrenej energie a v konečnom dôsledku aj v úspore firemných nákladov.

Ľudskosť

Ľudskosť

Vyznávame individuálny prístup k zákazníkom. U nás sa rozprávate s konkrétnym človekom, ktorý vás vypočuje a snaží sa vám pomôcť.