SPOT od začiatku roka výrazne šetrí náklady

SPOT od ELGAS-u prináša skvelú cenu za elektrinu i plyn a k tomu veľa ďalších výhod. Osloboďte sa a pridajte sa k našim spokojným zákazníkom.

Prvý štvrťrok potvrdil naše odporúčanie dôverovať trhu a nefixovať vysoké ceny elektrinu a plynu zo záveru roka. Naši zákazníci tak dosahujú výrazné úspory nákladov vrátane maximálnej flexibility v odbere.

SPOT výrazne nižší ako ročné dodávky zo záveru roka 2022

V závere minulého roka (november – december) cena plynu na burze dosahovala 150 EUR/MWh a elektriny až do 500 EUR/MWh. K týmto cenám si treba naviac pripočítať obchodnú prirážku dodávateľa a tak nie je div, že na trhu máme odberateľov, ktorý majú ceny nad 200 eur/MWh v plyne a 600 EUR/MWh v elektrine.

Keď sa dnes pozrieme na vývoj spotových cien, čísla sú úplne iné ako z konca roku 2022. Od začiatku roka je priemerná spotová cena elektriny okolo 129 EUR/MWh a plynu 54 EUR/MWh.

Na SPOTe viete aktuálne výrazne ušetriť

Ak  má zákazník spotrebu mesačne napríklad:

  • 20MWh elektriny, mohol na SPOTe ušetriť za 3 mesiace aj 60 x (600 – 155) = 26.700 EUR,
  • v prípade plynu a spotrebe 30 MWh/mesiac cca.  90 x (200 – 80) = 10.800 EUR.

Vývoj SPOTovej ceny plynu

Vývoj SPOTovej ceny elektriny

SPOT od ELGAS-u prináša mnohé ďalšie výhody

Okrem reálne veľmi výhodných SPOTových cien, ktoré od začiatku roka majú klesajúci trend naši zákazníci získavajú ďalšie extrémne dôležité výhody.

Žiadne sankcie za nadodber či pododber tzv. TAKE or PAY

Naši zákazníci využívajúci SPOT nemajú žiadne obmedzenia v spotrebe. Proste odoberú toľko elektriny a plynu koľko potrebujú a kedy potrebujú. Platia vždy cenu, aká je práve na trhu aktuálna, bez nutnosti horobilných rizikových obchodných prirážok.

Výber doby platnosti zmluvy

Ponúkame zákazníkom možnosť uzavrieť zmluvu na dobu určitú aj neurčitú. Nechávame zákazníkom úplnú slobodu v rozhodovaní a sme pripravení pomôcť im rýchlo reagovať, ak sa vývoj na trhu otočí. Samozrejme, dôveru v nás pri podpise zmluvy na dobu určitú zohľadníme vo výhodnej obchodnej prirážke.

Žiadne veľké plánovanie

Vo firmách, kde spotreby elektriny a plynu tvoria významnú položku nákladov je nevyhnutné plánovať náklady na energie práve z dôvodu rôznych ďalších poplatkov dodávateľom pri nedodržaní zmluvného objemu i priebehu spotreby. S nami zákazníci nie sú v strese s dodržania zmluvných hodnôt a môžu sa tak venovať svojmu biznisu.

Veľkí aj malí – všetky firmy a organizácie od nás môžu dostať SPOT

V ELGAS-e ponúkame výhody SPOT-u všetkým biznis zákazníkom bez ohľadu na ich veľkosť spotreby. Nemusíte mať obavu, že je to len produkt pre vlajkové lode svovenského priemyslu. Máme zákazníkov medzi autoservismi, prenajímateľmi priestorov i veľkými priemyselnými podnikmi.

 

V ELGAS-e ponúkame spotový produkt na odber plynu i elektriny všetkým firmám. Naviac máte s nami takmer absolútnu slobodu – zmluvu si môžete uzavrieť aj na dobu neurčitú a keď sa trend vývoja na spotovom trhu výrazne zmení, ponúkneme vám náhradnú alternatívu. Kontaktujte našich obchodníkov vyplnením formuláru a informujte sa o podmienkach.

„SPOŤákov“ kompenzácie netrápia

Aktuálna výzva na energodotácie rieši iba spotreby za január až marec. Firmy, ktoré podpísali ročné zmluvy s vysokými fixnými cenami na rok 2023 zatiaľ nemôžu počítať s tým, že im štát skompenzuje vysoké ceny aj v ďalšom období. Predbežne minister hospodárstva iba spomenul, že o pokračovaní v kompenzáciách nákladov na dodávku elektriny a plynu sa má rokovať v máji. 

Zákazníci, ktorí využívajú SPOT v drvivej väčšine prípadov platia nižšie ceny ako sú štátom zastropované výšky cien 99 EUR/MWh a 199 Eur/MWh. Nielen, že platia nižšie ceny ako ich konkurenti, ktorí si zvolili fixné ceny na konci roku 2022, ale nie sú ani závislí od rozhodovania vlády a nepredvídateľnosti vývoja na politickej scéne. Môžu sa sústrediť na svoj biznis a my im pomáhame optimalizovať náklady na energie.

Ceny majú dlhodobo klesať

Z analýzy Ekonomického a menového vývoja Národnej banky Slovenska za jar 2023 vyplýva, že Európska centrálna banka počíta s poklesom veľkoobchodných cien, čo znamená, že zákazníci so SPOTovými produktmi by nemali mať obavy z drastického nárastu cien skôr naopak.

 

Chcete SPOT tu a teraz? 

Nie je problém, radi vám dáme ponuku a postaráme sa o všetko potrebné na plynulý prechod k nám.

Predtým ako sa však začnete tešiť, že ste našli cestu ako znížiť vaše náklady na energie, odporúčame vám overiť si podmienky ukončenia zmluvy u vášho súčasného dodávateľa. Pozrite si platnosť zmluvy a prípadne podmienky jej automatického predĺženia a najmä si overte, či vám nehrozia poplatky za predčasné ukončenie zmluvy. Nevešajte hlavu, máme už u nás zákazníkov, ktorí výrazne ušetrili aj keď uhradili všetky svoje zmluvné záväzky. Naši obchodníci vám radi pomôžu zorientovať sa a urobiť potrebný prepočet. Čím skôr tak spravíte, tým viac môžete ušetriť.

 

Marketingový formulár

Pridajte sa k viac ako dvom tisícom manažérov a získajte prístup k newsletteru, ktorý vašej firme dodá energiu.

Raz mesačne a bez spamu: užitočné informácie z oblasti energetiky špeciálne pre firmy, rady ako ušetriť na nákupe, návody ako efektívne riadiť náklady na spotrebu.

Odoslaním formulára súhlasíte so spracúvaním údajov na marketingový účel a vyhlasujete, že ste sa oboznámili s Informáciami o spracúvaní osobných údajov.

Zistite viac o energiách

Zmena dodávateľa je možná až po ukončení zmluvy

Vysoká regulovaná cena odráža vývoj na trhu elektriny a plynu a ako taká nie je dôvodom na jednostranné ukončenie zmluvy.

Nájomca má od 1. mája nárok na zníženie poplatku za dodávku elektriny

Prenajímateľ je povinný preniesť zníženie cien elektriny a plynu do nájmu jednotlivých nájomcov priestorov. Týka sa to nielen čerpania kompenzácii, ale i zníženia poplatkov za distribúciu.

Ako si vybrať dodávateľa zemného plynu

Od koho odoberať plyn tak, aby bola vaša ponuka čo najvýhodnejšia? Vieme, že zorientovať sa v dodávateľských spoločnostiach nemusí byť jednoduché. Avšak pri správnom nastavení parametrov a jasnom definovaní porovnateľných položiek sa iste dopracujete k najlepšej ponuke a výberu vhodného partnera na budúce obdobie.

Naša férová ponuka pre podnikateľov

Stabilita

Viac než 10-ročné skúsenosti na trhu a preverená stabilita zabezpečia kontinuálne dodávky energie, na ktoré sa môžu naši klienti spoľahnúť.

Výhodná cena

Dlhoročné skúsenosti a flexibilná štruktúra firmy nám umožňujú ponúknuť služby za výhodnejšie ceny.

Úspora energie

Naše služby vám prinesú reálnu výhodu v podobe ušetrenej energie a v konečnom dôsledku aj v úspore firemných nákladov.

Ľudskosť

Vyznávame individuálny prístup k zákazníkom. U nás sa rozprávate s konkrétnym človekom, ktorý vás vypočuje a snaží sa vám pomôcť.