Najlacnejšia elektrina je od ELGAS-u

Naša elektrina v cenníkoch je dnes najlacnejšia na trhu. Ak chce vaša firma ušetriť, zaujímajte sa koľko platíte. Od nás aj o 140% lacnejšie!

Cenník ako jednoduchá cesta k nákupu elektriny

Nákup elektriny na tzv. cenník neregulovanej dodávky, je ideálny najmä pre firmy, ktoré nespĺňajú podmienky pre pridelenie regulovanej ceny resp. rozhodli sa využiť možnosť dodávky za trhovú cenu. Obvykle sa jedná o firmy so spotrebou v násobkoch limitu regulovanej dodávky, ktorý je pre eletrinu 30 MWh/rok a pre plyn 100 MWh/rok. Obvykle si firma v takomto prípade pozrie cenu v cenníku na webe daného dodávateľa alebo jej tento cenník poskytne obchodník. Pozreli sme sa na to, aké cenníky na neregulovanú dodávku elektriny dnes zákazník môže na webe nájsť u overených dodávateľov elektriny. 

Najlacnejšia elektrina v cenníku od nás

Na základe dostupných cenníkov na weboch jednotlivých dodávateľov sme pre vás zostavili rýchle vyhodnotenie cien za dodávku elektriny bez fixných poplatkov k 13.7.2023. Najnižšiu cenu má k tomuto dátumu práve naša spoločnosť. Jednotlivé cenníky si môžete na kliknutie overiť na stránkach dodávateľov.

Dodávateľ Cena dodávky za MWh* Typ produktu Odberateľ Platnosť cenníka    Odkaz     
ELGAS      175,00 Jednotarif   1.11.2023 Cenník ELGAS
SSE      456,60 Activ nad 30 MWh 1.1.2023 Cenník SSE nad 30 MWh
SSE      466,60 Activ pod 30 MWh 1.1.2023 Cenník SSE pod 30 MWh
VSE      386,99 Klasic/Midi doba určitá do 150 MWh 1.4.2023 Cenník VSE doba určitá
VSE      435,85 Market doba neurčitá do 150 MWh 1.4.2023  Cenník VSE doba neurčitá
SPP      249,70 Jednotarif Štandard maloodber 1.7.2023 Cenník SPP do 30 MWh
SPP       219,70 Jednotarif Štandard maloodber 1.12.2023 Cenník SPP  od 1.12.2023
Energie2      284,00 Jednotarif KLASIK   23.6.2023 Cenník Energie2
Greenlogy      199,00 Green 1T Jednotarif   1.5.2023 Cenník Greenlogy

* v jednotarifnej sadzbe

Zaujímajte sa o ceny!

Chcete váš biznis urobiť ziskovejším? Potom sa zaujímajte o ceny a podmienky dodávky elektriny. Nie je to tak komplikované ako sa zdá.

V ELGAS-e vám radi pomôžeme zorientovať sa v jednotlivých cenníkoch. Ak neviete čo spraviť, kontaktujte nás a ukážeme vám možné riešenia.

Hodené kocky

Účty nižšie o desaťtisíce eur ročne

Áno, ako vidieť, je to možné. Rozdiel medzi cenou od ELGAS-u a napríklad produktom VSE je viac ako 140%. Je vecou dodávateľa, ako sa rozhodne nakupovať pre zákazníkov, ktorí cenník využívajú. V prípade, ak časť nákupu nechávajú otvorenú na priebežné dokupovanie v čase dodávky, dokážu zachytiť a preniesť trendy na trhu aj na zákazníka. V takom prípade sa pokles ceny elektriny na krátkodobom tzv. SPOTovom trhu ako aj burze produktov s dodávkami na kratšie obdobia ako rok môže prejaviť poklesom cien v cenníkoch. Samozrejme, pri opačnom trende cena v cenníku porastie.

Čím vyšší podiel flexibilty si dodávateľ necháva na postupné dokopy, tým väčší benefit z poklesu ceny elektriny oproti jej cene v čase nákup na tzv. forwardové obchody rok vopred môže zákazník získať. Práve to je možné vidieť dnes na trhu – vysoké ceny produktov dodávky na rok 2023 zo záveru roka 2022 sú v ostrom kontraste k výrazne nižším cenám najmä na SPOTovom trhu od začiatku roka 2023.

Marketingový formulár

Skontrolujte si náklady na energie rýchlo a bezplatne

Najjednoduchšou cestou ako sa presvedčiť, či neplatíte zbytočne veľa je dať si spraviť protiponuku. A s tým vám pomôžeme hneď, keď nám necháte na seba kontakt. Uvidíte, či sa to nedá aj výhodnejšie.

Odoslaním formulára súhlasíte so spracúvaním údajov na marketingový účel a vyhlasujete, že ste sa oboznámili s Informáciami o spracúvaní osobných údajov.

Dvaja muži diskutujú o zmluve dodávky energií

Ako vyberať? Pýtajte sa!

Ak sa rozhodnete zabezpečiť si elektrinu pre vaše podnikanie vo forme nákupu cez cenník, mali by ste si zistiť niekoľko skutočností.

Overte si u svojho dodávateľa elektriny, či cenník priebežne aktualizuje aj v čase dodávky, alebo je fixný a nemení ho bez ohľadu na aktuálny vývoj na trhu. ELGAS svoje cenníky elektriny spravidla prehodnocuje na kvartálnej báze pokiaľ trh nejaví známky pretrvávajúcich zmien s vysokou volatilitou. 

Dobrým znamením serióznosti môže byť aj to, či dodávateľ takýto cenník zverejňuje ľahko dohľadateľným spôsobom. Bez toho, aby bol cenník publikovaný sú informácie o prípadných zľavách z neho bezcenné a málo dôveryhodné.

Skontrolujte si, či sú cenníky diferencované, napríklad podľa ročnej spotreby alebo dĺžky trvania zmluvy. Obvykle si dodávateľ riziko odchodu zákazníka pri trvaní zmluvy na dobu neurčitú kompenzuje vyššou cenou za dodanú jednotku elektrickej energie. Ale pozor! Aktuálna legislatíva umožňuje zákazníkovi vypovedať zmluvu, ak dodávateľ zmení cenu v cenníku. Oplatí sa vám platiť príplatok za možnosť rýchlej zmeny dodávateľa bez zbytočných podmienok alebo sa uspokojíte s možnosťou odísť pri zmene ceny? Ak možnosť dva, potom vám stačí aj cenník na dobu určitú s nižšou cenou.

Čím vyššie má vaša firma jednotkové ceny za elektrinu, plyn a ďalšie energie, tým viac klesá jej ziskovosť. Výber dodávateľa elektriny sa tak stáva jedným z faktorov úspechu vo vašom biznise.

Zastavte nevýhodné nákupy

Ak sa chcete zbaviť vysokej ceny, treba v zmysle zmluvy dostatočne včas podať výpoveď. Tá býva obvykle u tradičných dodávateľov 3 mesiace pred koncom zmluvného obdobia. Pri zmluve končiacej kalendárnym rokom teda musíte podať výpoveď najneskôr do konca septembra.

Ak túto lehotu nestihnete, dodávateľ vám obvykle automaticky predĺži zmluvu na nasledujúci rok. Vašou šancou je v takom prípade počkať si na prípadné zvýšenie ceny a podať okamžite výpoveď. Dodávateľ vtedy musí zmluvu ukončiť do dátumu platnosti nového cenníka a vy si do tohoto času musíte nájsť nového dodávateľa. Prípadne sa informujte na podmienky predčasného ukončenia zmluvy, ktoré bývajú spojené s nákladmi na vyrovnanie. Tie ale môžete kompenzovať úsporami u nového dodávateľa. Či sa vám takýto krok oplatí vám radi spočítame, stačí vyplniť vyššie uvedený formulár a budeme vás kontaktovať.

Marketingový formulár

Pridajte sa k viac ako dvom tisícom manažérov a získajte prístup k newsletteru, ktorý vašej firme dodá energiu.

Raz mesačne a bez spamu: užitočné informácie z oblasti energetiky špeciálne pre firmy, rady ako ušetriť na nákupe, návody ako efektívne riadiť náklady na spotrebu.

Odoslaním formulára súhlasíte so spracúvaním údajov na marketingový účel a vyhlasujete, že ste sa oboznámili s Informáciami o spracúvaní osobných údajov.

Referencie od klientov

Špecializujeme sa na výhodnú dodávku plynu a elektriny pre podnikateľov. Podporujeme ich tak pri dosahovaní ich podnikateľských cieľov.

TPD elektro predajne

Som rád, ak mám oproti sebe dodávateľa, ktorý nielen rozumie potrebám…

VITÁLOS zákusky

Naša cukrárenská výroba je závislá od spoľahlivého výkonu…

Danfoss Power Solutions a.s.

S ELGAS-om spolupracujeme niekoľko rokov a posledné 3 roky…

Tobi Group

So službami spoločnosti ELGAS som maximálne spokojná. Fantastická…

AGROOSIVO – ÚSVIT

Chceme ďalej modernizovať a zároveň zvyšovať efektivitu našej…

MB 815

Hľadali sme dlhšiu dobu cestu, ako znížiť naše vysoké platby za fixnú…

C.F.

Oceňujem korektné jednanie zo strany ELGAS-u a poradenstvo pri výbere…

FORLIT Slovakia

So spoluprácou s ELGAS-om sme maximálne spokojní. Prešli sme…

H.M.H.-Drevovýroba Kociha

S ľuďmi v ELGAS-e sa nám výborne spolupracuje už tretí rok. Sú…

InnWood

Už tri roky od ELGAS-u berieme elektrinu a sme maximálne spokojní. Máme…

BIOFARMA Šuňava, PD Mengusovce

Boli sme milo prekvapení ústretovosťou a celkovo ochotou riešiť veci,…

Ján Celleng

S firmou ELGAS mám len tú najlepšiu skúsenosť. Poradili nám produkt,…

MOPS PRESS, s.r.o.

Vďaka Elgasu máme už roky stabilnú cenu za dodávku plynu i elektriny, na…

Radio, a.s.

Vo Funku vysielame 24/7, dodávka elektriny a náklady na ňu sú pre nás…

Enerbyt, s.r.o.

S Elgasom sme spokojní. Dodané energie od nich sú rýchlo a bezproblémovo…

ŠROTSERVIS

Využitím produktu OPTIbasic sme odhalili všetky negatívne javy, ktoré…

Slovenská oceliareň Maxa Aichera

Vďaka OPTIbasic a Protokolu distribučných hodnôt sme identifikovali dôvod…

Zistite viac o energiách

Podmienky, kedy dodávateľ môže odmietnuť ukončenie zmluvy

Od júla už aj pohľadávka za dodávku elektriny alebo plynu môže byť dôvodom na odmietnutie zmeny dodávateľa.

Porovnajte si spotrebu a náklady na energie s vašou konkurenciou

Výdavky na energie výrazne vplývajú na ziskovosť firmy. Porovnajte sa, ako ste na tom s vašou konkurenciou a my vám pomôžeme cielene ich manažovať a urdžať váš biznis konkurencieschopný.

Hlavné rozdiely medzi predajnými produktmi elektriny a plynu

Aké sú základné rozdiely medzi bežne ponúkanými produktmi na predaj elektriny a plynu pre firmy? Zhrnieme, vysvetlíme a poradíme, čo zvážiť a ako vyhodnotiť najvhodnejšiu voľbu pre vás.

Naša férová ponuka pre podnikateľov

Stabilita

Stabilita

Viac než 10-ročné skúsenosti na trhu a preverená stabilita zabezpečia kontinuálne dodávky energie, na ktoré sa môžu naši klienti spoľahnúť.

Výhodná cena

Výhodná cena

Dlhoročné skúsenosti a flexibilná štruktúra firmy nám umožňujú ponúknuť služby za výhodnejšie ceny.

Úspora energie

Úspora energie

Naše služby vám prinesú reálnu výhodu v podobe ušetrenej energie a v konečnom dôsledku aj v úspore firemných nákladov.

Ľudskosť

Ľudskosť

Vyznávame individuálny prístup k zákazníkom. U nás sa rozprávate s konkrétnym človekom, ktorý vás vypočuje a snaží sa vám pomôcť.