Ako nás vidíte alebo zopár výsledkov z prieskumu o značke ELGAS

Koncom roku 2020 sme realizovali prieskum znalosti značky a okrem iného sme zistili, že ELGAS patrí z hľadiska spontánnej znalosti značky do skupiny TOP 10 dodávateľov energií. Teší nás, že naši zákazníci sú s našimi službami nadpriemerne spokojní, ale stále je veľa vecí, ktoré chceme zlepšiť.

ELGAS je spoločnosť, ktorá už viac ako 10 rokov dodáva elektrinu a plyn predovšetkým firemným zákazníkom. Ako prví na Slovensku sme ponúkli združenú dodávku elektriny a plynu a medzičasom sme sa zaradili medzi  TOP 5 dodávateľov energií na trhu. Po desiatich rokoch pôsobenia sme sa v závere minulého roka rozhodli zistiť, ako nás vnímajú naši zákazníci a čo od značky ELGAS očakávajú v budúcnosti.

Spoločnosť 2muse, ktorá pre nás prieskum realizovala, vyspovedala viac ako 308 firemných zákazníkov prostredníctvom telefonických hovorov.

Výsledky prieskumu

1.Alternatívni dodávatelia sú všeobecne málo známi. Trhu dominujú a aj v mysliach sú stále silno zapísaní tradiční dodávatelia. ELGAS patrí z hľadiska spontánnej znalosti značky do skupiny TOP 10 dodávateľov energií.

2. Takmer všetci naši klienti majú pozitívny postoj k  značke ELGAS a aj pri zákazníkoch konkurencie patrí ELGAS do skupiny preferovanejších alternatívnych dodávateľov.

3. ELGAS oproti konkurencii menej ľudí v rozhodovacích pozíciách, ktorí by ELGAS ako prípadného nového dodávateľa odmietali.

4. Spokojnosť so spoločnosťou ELGAS je nadpriemerná a mierne lepšia ako pri niektorých tradičných dodávateľoch*. Naši klienti na nás najviac oceňujú ústretový prístup, ceny a spoľahlivosť (pozri graf vedľa).

5. Zmena dodávateľa je najvýraznejšie motivovaná cenou. Naši klienti za najväčšiu bariéru zmeny dodávateľa uviedli riziko, že po zmene dodávateľa by platili viac než doteraz.

Ďakujeme všetkým respondentom, ktorí sa prieskumu zúčastnili. Všetky získané informácie veľmi starostlivo vyhodnotíme a využijeme ich pri zlepšení našich služieb a príprave nových riešení, ktoré vám prinesú skutočnú hodnotu z hľadiska komfortu a úspory na energiách.

 

*podľa metodiky eM®index spoločnosti 2muse