Koronokríza je príležitosť ako zvýšiť efektivitu aj pri nákupe energií na podnikanie

Firmy sú tvrdo zasiahnuté koronakrízou. Menia spôsob prevádzky a očakávajú adaptáciu ponuky a prístupu aj zo strany dodávateľov elektriny a plynu.

Väčšina firiem musela zmeniť spôsob prevádzky

Koronakríza tvrdo dopadla na podnikateľský sektor, čo sa prejavilo aj poklesom spotreby energií resp. zhoršením predikcie spotreby. Aj preto sme sa rozhodli realizovať v marci prieskum v spolupráci s nezávislou agentúrou MNFORCE na vzorke 500 malých a stredne veľkých firiem.

Ako ukázal prieskum, ktorý pre ELGAS zrealizovala agentúra MNForce,  až 89 % firiem muselo vplyvom pandémie zmeniť spôsob svojej prevádzky a až 38 % z nich muselo svoje prevádzky úplne zavrieť alebo prejsť na čiastočné fungovanie.

To malo samozrejme dopad aj na spotrebu energií, kedy pokles deklarovalo až 34 % firiem, pričom u väčšiny išlo o pokles spotreby  do 10 % oproti predchádzajúcemu obdobiu.

Firmy tiež priznali, že ak dodávateľa v uplynulom období kontaktovali, tak išlo zväčša  o požiadavku na zníženie alebo zrušenie záloh, prípadne vystavenie splátkového kalendáru.

Na tomto mieste treba však povedať, že skoro 45 % opýtaných  bolo spokojných s riešením, aké v spolupráci s dodávateľom našli.

Ako-zmenila-koronakriza-prevadzku-firiem

Individuálnosť a flexibilita sú základné očakávania

V dnešnej situácii, pri snahe o reštart ekonomiky po pandémii, firmy od svojho dodávateľa energie očakávajú najmä individuálne nastavenie cenovej ponuky a flexibilnejšie zmluvné podmienky v prípade mimoriadnych situácií.

Tieto požiadavky považujeme za dôležité aj my v ELGAS-e, pretože chceme, aby v nás naši zákazníci  našli dlhodobého a spoľahlivého partnera. Už dnes preto ponúkame klientom komfort individuálnej cenovej ponuky, a to už od tých najmenších firiem. Zároveň máme pripravených niekoľko spôsobov nákupu energie, ktoré minimalizujú  riziká voči pohybu cien na burze alebo obavy z neadekvátne vysokej platby za dodávku. Sme  maximálne transparentní pri naceňovaní, čo našim firemným zákazníkom umožní  veľmi presne sledovať jednotlivé zložky konečnej ceny za energie.

Reštart po pandémii je ideálnou príležitosťou pozrieť sa nanovo nielen na fungovanie podnikania, ale aj na možnosti ako optimalizovať náklady, vrátane tých na spotrebu energií. Oplatí sa preto už dnes vyžiadať si ponuku od súčasného dodávateľa a zároveň osloviť aj iných dodávateľov ako alternatívu k ponuke doterajšieho dodávateľa.

obchodnicka ktora telefonuje s klientom
Marketingový formulár

Dohodnite si bezplatnú konzultáciu

Každá kríza je zároveň príležitosťou ako upratať veci vo firme. Zrevidovať priority, identifikovať to podstatné, na čom skutočne záleží. Náklady a ich rozkľúčovanie sú častokrát zdrojom invencií, ktorý môže zásadne uľahčiť reštart aj vášho biznisu. Neváhajte a poraďte sa s našimi odborníkmi, čo by sa dalo urobiť napríklad aj s nákladmi na elektrinu a plyn vo vašej prevádzke.

Odoslaním formulára súhlasíte so spracúvaním údajov na marketingový účel a vyhlasujete, že ste sa oboznámili s Informáciami o spracúvaní osobných údajov.

Osvedčilo sa nám, ak zákazníkov jasne informujeme o výhodách i rizikách jednotlivých podmienok, za akých je možné elektrinu či plyn nakupovať. Vďaka naším skúsenostiam im vieme poradiť, aj s ohľadom na ich možnosti, ktorá forma nákupu bude pre nich najvýhodnejšia. Zároveň im  poskytujeme možnosť individuálne nastaviť parametre pre aktiváciu nákupu, napríklad viazaného na vývoj ceny na burze

Zistite viac o energiách

Nečakajte na nižšie ceny energií, firmám sa viac oplatí indexovanie

Prudko stúpajúce ceny za dodávku elektriny a plynu na burzách budú mať výrazný vplyv na náklady firiem v súvislosti so zabezpečením ich ďalšieho chodu. Najmä podniky, kde je spotreba energií významnou položkou nákladov, by mali veľmi rýchlo zrevidovať svoj zabehnutý spôsob nákupu a zabezpečiť si už teraz…

Ceny energií na burzách stále rastú

Je začiatok mája a ceny energií nám rastú. A vyzerá to tak, že ceny z konca roku 2020 sa už ťažko vrátia späť.

Ako nás vidíte alebo zopár výsledkov z prieskumu o značke ELGAS

Koncom roku 2020 sme realizovali prieskum znalosti značky a okrem iného sme zistili, že ELGAS patrí z hľadiska spontánnej znalosti značky do skupiny TOP 10 dodávateľov energií. Teší nás, že naši zákazníci sú s našimi službami nadpriemerne spokojní, ale stále je veľa vecí, ktoré chceme zlepšiť.

Naša férová ponuka pre podnikateľov

Stabilita

Stabilita

Viac než 10-ročné skúsenosti na trhu a preverená stabilita zabezpečia kontinuálne dodávky energie, na ktoré sa môžu naši klienti spoľahnúť.

Výhodná cena

Výhodná cena

Dlhoročné skúsenosti a flexibilná štruktúra firmy nám umožňujú ponúknuť služby za výhodnejšie ceny.

Úspora energie

Úspora energie

Naše služby vám prinesú reálnu výhodu v podobe ušetrenej energie a v konečnom dôsledku aj v úspore firemných nákladov.

Ľudskosť

Ľudskosť

Vyznávame individuálny prístup k zákazníkom. U nás sa rozprávate s konkrétnym človekom, ktorý vás vypočuje a snaží sa vám pomôcť.