Diskusia o budúcnosti regulácie energetiky vo Florencii

Májové fórum potvrdilo potrebu zamerať sa na podporu zdieľania elektriny a budovania obnoviteľných zdrojov. Súčasťou musí byť podpora potrebným investíciám a dobudovanie infraštruktúry.

Florentské fórum (ďalej len „Fórum“) bolo založené z iniciatívy Európskej Komisie v roku 1998 s cieľom diskutovať o vytvorení vnútorného trhu s elektrickou energiou.

Májové stretnutie

Koncom mája diskutovali vo Florencii zástupcovia národných regulačných orgánov, členov národných vlád, Európskej komisie, prevádzkovateľov prenosových sústav, energetických združení a spotrebiteľov o budúcnosti trhu s energiou na Európskom fóre pre reguláciu elektrickej energie.

Hlavné témy

Fórum sa tento rok zameralo na zlepšenie cezhraničného obchodu s elektrinou a zosúladenie trhových praktík s cieľmi dekarbonizácie.

Zo záverov Fóra vyplýva, že pokiaľ ide o obnoviteľné zdroje energie, veľký dôraz by sa mal klásť na rýchlu implementáciu existujúceho legislatívneho rámca v témach, ako je napr. povoľovanie obnoviteľných zdrojov energie. Je potrebné neustále sa zameriavať na potrebné investície, sieťovú infraštruktúru a zavádzanie flexibilných mechanizmov, ktoré by mali uľahčiť integráciu obnoviteľných zdrojov energie.

Budúcnosť regulácie energetiky

Zdieľanie elektriny si vyžaduje podporu prevádzkovateľov sústav

Zdieľanie energie má podľa Fóra potenciál podporiť decentralizovanú výrobu z obnoviteľných zdrojov, posilniť postavenie spotrebiteľov a poskytovanie flexibility. Prevádzkovatelia distribučných sústav musia podľa Fóra zaviesť potrebnú infraštruktúru IT a správy údajov, aby spotrebitelia mohli využiť tieto príležitosti na trhu s elektrinou.

Dodávatelia budú musieť vyvinúť obchodné modely, ktoré podporia spotrebiteľov, ktorí sa aktívne zúčastňujú na energetickom prechode a prispievajú k nemu.

V prípade potreby by sa závery Fóra mali premietnuť do legislatívnych návrhov, ktoré by mali odstrániť existujúce prekážky na trhu s elektrinou pri dosahovaní dekarbonizácie.

Marketingový formulár

Pridajte sa k viac ako dvom tisícom manažérov a získajte prístup k newsletteru, ktorý vašej firme dodá energiu.

Raz mesačne a bez spamu: užitočné informácie z oblasti energetiky špeciálne pre firmy, rady ako ušetriť na nákupe, návody ako efektívne riadiť náklady na spotrebu.

Odoslaním formulára súhlasíte so spracúvaním údajov na marketingový účel a vyhlasujete, že ste sa oboznámili s Informáciami o spracúvaní osobných údajov.

Zistite viac o energiách

Modernizácia distribučných sietí je nevyhnutná

Európske distribučné siete potrebujú naliehavú modernizáciu, ktorá je nevyhnutná z viacerých dôvodov. Zvýšené investície, ale na konci dňa prinesú zníženie nákladov. Dôvodom je očakávaný prudký nárast spotreby elektriny spojený s prechodom na elektromobilitu, digitalizáciu spoločnosti a kľúčovú…

Porovnanie vybraných cenníkov neregulovaných dodávok elektriny a plynu

Zistili a porovnali sme za vás ceny neregulovanej dodávky elektriny a plynu u najväčších dodávateľov na Slovensku. ELGAS je stále najlacnejší.

Očakávané zmeny v slovenskej energetickej legislatíve

ÚRSO spustilo predbežné pripomienkovanie dôležitých vyhlášok pre elektroenergetiku a plynárenstvo, ktoré budú mať významný dopad na náklady firiem, podnikov a organizácii. Odporúčame sledovať vývoj konania a aktualizovať odhadované náklady na energie na nasledujúce obdobia.

Naša férová ponuka pre podnikateľov

Stabilita

Stabilita

Viac než 10-ročné skúsenosti na trhu a preverená stabilita zabezpečia kontinuálne dodávky energie, na ktoré sa môžu naši klienti spoľahnúť.

Výhodná cena

Výhodná cena

Dlhoročné skúsenosti a flexibilná štruktúra firmy nám umožňujú ponúknuť služby za výhodnejšie ceny.

Úspora energie

Úspora energie

Naše služby vám prinesú reálnu výhodu v podobe ušetrenej energie a v konečnom dôsledku aj v úspore firemných nákladov.

Ľudskosť

Ľudskosť

Vyznávame individuálny prístup k zákazníkom. U nás sa rozprávate s konkrétnym človekom, ktorý vás vypočuje a snaží sa vám pomôcť.