Kompenzácie TPS pre energeticky náročné podniky za rok 2022

Energeticky náročné firmy môžu do 30.7. požiadať o kompenzáciu tarify za prevádzkovanie systému a ušetriť tak až do 85% z jej úhrady za r. 22.

MH SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí na poskytnutie kompenzácie za tarifu za prevádzkovanie systému (TPS) oprávneným energeticky náročným podnikom, spĺňajúcim kritériá ustanovené zákonom č. 309/2009 Z. z. (ďalej len „výzva“) z kapitoly Ministerstva hospodárstva SR (ďalej len „ministerstvo“) na rozpočtový rok 2023.

Podmienky

Cieľom kompenzácie je zníženie nákladov elektroenergeticky náročným podnikom z dôvodu vysokých platieb za cenu elektriny. 

Do 30.7.2022 môžu firmy spĺňajúce podmienky vyhlášky č. 106/2019 Z. z. MH SR, ktorou sa ustanovuje zoznam oprávnených priemyselných odvetví, rozsah a štruktúra správy a spôsob poskytovania kompenzácie podnikateľom, požiadať o kompenzáciu.

Podrobnosti výzvy nájdete tu

Zistite viac o energiách

Naši zákazníci sú s nami spokojní

Naši zákazníci nadpriemerne ohodnotili energiu, ktorú sme im venovali. Potvrdil nám to nezávislý prieskum aj naša každodenná komunikácia.

Potvrdené úradom: ELGAS má najnižší cenník energií

Prieskum ÚRSO z mája ukázal, že najnižšie ceny v cenníkoch pre neregulovaných zákazníkov má ELGAS. Od júna sú naše ceny ešte nižšie.

Od júla opäť znižujeme ceny

Od júla s nami neregulovaní zákazníci na cenníkoch opäť ušetria. Prinášame ceny nižšie ako vládny strop pre kompenzácie po SPOTe aj do cenníka elektriny i plynu.

Naša férová ponuka pre podnikateľov

Stabilita

Stabilita

Viac než 10-ročné skúsenosti na trhu a preverená stabilita zabezpečia kontinuálne dodávky energie, na ktoré sa môžu naši klienti spoľahnúť.

Výhodná cena

Výhodná cena

Dlhoročné skúsenosti a flexibilná štruktúra firmy nám umožňujú ponúknuť služby za výhodnejšie ceny.

Úspora energie

Úspora energie

Naše služby vám prinesú reálnu výhodu v podobe ušetrenej energie a v konečnom dôsledku aj v úspore firemných nákladov.

Ľudskosť

Ľudskosť

Vyznávame individuálny prístup k zákazníkom. U nás sa rozprávate s konkrétnym človekom, ktorý vás vypočuje a snaží sa vám pomôcť.