Potvrdené úradom: ELGAS má najnižší cenník energií

Prieskum ÚRSO z mája ukázal, že najnižšie ceny v cenníkoch pre neregulovaných zákazníkov má ELGAS. Od júna sú naše ceny ešte nižšie.

Úrad pre reguláciu sieťovývh odvetví realizoval začiatkom mája prieskum verejne dostupných cenníkov na dodávku elektriny a plynu za neregulovaných podmienok. Úrad konštatoval niekoľko výhrad, ktoré zhrnul v záverečnej správe.  Zároveň obsahuje porovnania cien, ktoré by vás mohli zaujímať.

 

Nedostupné cenníky dodávateľov elektriny a plynu

Nie všetci dodávatelia elektriny a plynu majú zverejnené cenníky. To znamená, že pokiaľ sa nespojíte so zástupcom spoločnosti nezistíte, akú cenu dodávateľ ponúka štandardne. Z toho vyplýva, že v takomto prípade je informácia o zľave napríklad pre nových klientov len proklamatívna a nie je možné ju overiť ani vyčísliť.

V ELGAS-e máme dlhodobo všetky cenníky zverejnené on-line a môžete si ich kedykoľvek pozrieť – na dodávku plynu aj elektriny. Akékoľvek zmeny v cenníkoch komunikujeme minimálne mesiac predtým ako vstúpia do platnosti a to viacerými kanálmi:

  • informáciou v Klientskej zóne
  • informáciou na home page v časti informujeme
  • postom na sociálnych sieťach Facebook a LinkedIn

Samozrejme, všetky cenníky aj keď stratia platnosť sú dostupné naďalej na webe a nie je teda problém overiť si ceny aj v minulosti.

Najnižšie ceny energií

Nízka frekvencia zmeny

Úrad konštatoval, že vzhľadom na pokles cien na burze by očakával, že cenníky budú menené dodávateľmi častejšie najmä ak sa ceny na burzách výrazne menia.

ELGAS v tomto roku znižoval cenu v cenníkoch už dvakrát v dodávke elektriny a trikrát v dodávke plynu.

V ELGAS-e ponúkame spotový produkt na odber plynu i elektriny všetkým firmám. Naviac máte s nami takmer absolútnu slobodu – zmluvu si môžete uzavrieť aj na dobu neurčitú a keď sa trend vývoja na spotovom trhu výrazne zmení, ponúkneme vám náhradnú alternatívu. Kontaktujte našich obchodníkov vyplnením formuláru a informujte sa o podmienkach.

Cena slabo reflektujúca vývoj na trhu

Spáva Úradu konštatuje, že: „Zverejnené cenníky neregulovanej dodávky elektriny a plynu naďalej nedostatočne reflektujú vývoj trhových cien elektriny a plynu. Zatiaľ čo trhové ceny elektriny a plynu od začiatku roka 2023 do mája 2023 klesli v priemere o vyše 50 %, zverejnené ceny v cenníkoch pre neregulovanú dodávku elektriny a plynu v SR klesli v rovnakom období v priemere iba o cca 30-35 %.“

 

ELGAS s najnižšou cenou

Ako ukazujú zverejnené grafy porovnania jednotlivých dodávateľov, ELGAS mal v čase prieskumu najnižšiu cenníkovú cenu v dodávke plynu a druhú najnižšiu v dodávke elektriny. Vždy je dôležité zistiť konečnú cenu od dodávateľa plynu alebo elektriny. Prečítajte si, ako sa dá vyrátať konečná cena za dodávku plynu.

 

Vývoj ceny plynu

Vývoj ceny za neregulovanú dodávku plynu URSO máj 2023

Vývoj ceny elektriny

Vývoj ceny za neregulovanú dodávku elektriny URSO máj 2023

ELGAS od júla ešte nižší!

Od 1. júla meníme ceny elektriny aj plynu v našich cenníkoch neregulovanej dodávky na najnižšie na trhu. Elektrina za 180 EUR/MWh a plyn od nás za 74 EUR/MWh!

Všetkým zákazníkom ponúkame možnosť profitovať z nízkych SPOTových cien, rovnako ako získať najnižšiu cenníkovú cenu na dodávku elektriny a plynu už dnes. Pozrite si aktuálne ceny za dodávku energií

Kontaktujte nás vyplnením formulára a my sa vám obratom ozveme. Prediskutujeme vaše podmienky prevádzky, očakávania a nájdeme optimálne riešenie na úsporu vašich nákladov za energie.

 

Marketingový formulár

Pridajte sa k viac ako dvom tisícom manažérov a získajte prístup k newsletteru, ktorý vašej firme dodá energiu.

Raz mesačne a bez spamu: užitočné informácie z oblasti energetiky špeciálne pre firmy, rady ako ušetriť na nákupe, návody ako efektívne riadiť náklady na spotrebu.

Odoslaním formulára súhlasíte so spracúvaním údajov na marketingový účel a vyhlasujete, že ste sa oboznámili s Informáciami o spracúvaní osobných údajov.

Zistite viac o energiách

SPOT od začiatku roka výrazne šetrí náklady

Produkt SPOT od ELGAS-u prináša skvelú cenu za energie a k tomu veľa ďalších výhod. Osloboďte sa a pridajte sa k našim spokojným zákazníkom.

Ako sa bude vyvíjať cena plynu?

Aktuálny vývoj na spotových trhoch s plynom je veľmi priaznivý a nie je zatiaľ dôvod na úvahy na odchod z neho.

Zmena cien zraniteľným zákazníkom – malým podnikom

"Malé podniky" od januára so zastropovanými cenami elektriny 199 EUR/MWh resp plynu 99 EUR/MWh. Zálohy pošleme čoskoro s týmito cenami.

Naša férová ponuka pre podnikateľov

Stabilita

Stabilita

Viac než 10-ročné skúsenosti na trhu a preverená stabilita zabezpečia kontinuálne dodávky energie, na ktoré sa môžu naši klienti spoľahnúť.

Výhodná cena

Výhodná cena

Dlhoročné skúsenosti a flexibilná štruktúra firmy nám umožňujú ponúknuť služby za výhodnejšie ceny.

Úspora energie

Úspora energie

Naše služby vám prinesú reálnu výhodu v podobe ušetrenej energie a v konečnom dôsledku aj v úspore firemných nákladov.

Ľudskosť

Ľudskosť

Vyznávame individuálny prístup k zákazníkom. U nás sa rozprávate s konkrétnym človekom, ktorý vás vypočuje a snaží sa vám pomôcť.