Poskytnutie priebehu merania spotreby elektriny vám môže ušetriť tisíce eur

Chcete skutočne výhodnú ponuku? Potom neváhajte a požadujte od obchodníka cenovú ponuku vypracovanú na základe vášho priebehového 15 minútového merania odberu.

Bežne sa stretávame s požiadavkami na vypracovanie ponuky na dodávku elektriny, ktoré obsahujú iba celkový objem spotreby elektriny za rok a počet odberných miest. U odberných miest, kde spotreba dosahuje viac ako 1.000 MWh ročne alebo má sezónny priebeh je ale dôležité poznať aj priebeh spotreby elektrickej energie. 

 

Získanie hodnôt merania a kontrola spotreby elektrickej energie

 

Prečo poznať priebeh spotreby elektriny

Keďže spotreba elektriny by mala byť vyvážená s jej výrobou,  obchodník sa snaží nakúpiť toľko energie a v takej štruktúre, aby sa čo najviac priblížil predikovanej spotrebe od zákazníka. Práve získavanie rovnováhy medzi dodávkou a spotrebou je jednou z položiek, ktorá sa premieta do ceny za dodávku elektriny.

Čím presnejšie teda dokáže odberateľ elektriny predpovedať svoju spotrebu, tým menšie má jeho dodávateľ náklady na jej obstaranie a túto výhodu môže pretaviť do férovej cenovej ponuky. Oplatí sa vám preto žiadať od dodávateľa, aby pri cenovej ponuke zohľadnil váš odberový diagram. 

 

Ako vykonať kontrolu priebehu spotreby elektriny

Každá z troch distribučných spoločností má pre svojich klientov elektronický portál, kde si po prihlásení viete stiahnuť priebeh vašej spotreby. Dáta vo forme 15 min meraní si viete skopírovať v zvolenom časovom úseku, ktorý by mal byť pre potreby necenenia v dĺžke jedného roku . Prístup na portál je buď vytvorený pri uzavretí distribučnej zmluvy, alebo ho odberateľom vytvorí distribučná spoločnosť na požiadanie.

Údaje sú k dispozícii ku každému odbernému miestu, ktoré má nainštalovaný tzv. IMS teda inteligentný merací systém. Ten je schopný ukladať aktuálne namerané hodnoty v 15 min intervaloch a na diaľkový pokyn ich odoslať do spracovateľského dátového centra vašej distribučky.

 

pracovnik vykonavajuci kontrolu spotreby energie

Poskytnutie hodnôt z priebehového merania je dobrým predpokladom na získanie férovej ceny na dodávku elektriny. Pár minút sťahovania údajov z portálu distribučky vám dokáže vrátiť úspora pri fakturácii spotreby. Naši klienti majú možnosť získať dáta o priebehu odberu priamo v našej Klientskej zóne.

Čo s údajmi z kontroly spotreby elektrickej energie?

Stiahnuté údaje odporúčame poskytnúť na požiadanie obchodníkovi, u ktorého žiadate o predloženie cenovej ponuky. Mali by ste tak získať cenovú ponuku, ktorá nebude navýšená o riziko obchodníka vyplývajúce z možnosti, že váš odber bude negatívne ovplyvňovať jeho celkovú bilanciu.

Vďaka poznaniu spôsobu spotreby a informáciám o vašich zámeroch z hľadiska spotreby elektriny v nasledujúcom období, dokáže obchodník zabezpečiť nákup včas a za výhodných podmienok. Vie vám tak ponúknuť nižšiu cenu a vy tak môžete ušetriť stovky až tisíce eur ročne za elektrinu. Naviac ako bonus vám napríklad v ELGAS-e vieme pomôcť optimalizovať hodnoty odberových maxím, ktorých spoplatnenie zo strany distribučných spoločností predstavuje významnú časť distribučných nákladov.

Optimalizujeme náklady za dodávku elektriny

Ak máte otázky týkajúce sa kontroly spotreby elektrickej energie, neváhajte a kontaktujte kontaktujte našich obchodníkov. Radi vám poradíme, pomôžeme údaje získať a zároveň vám bezplatne vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku. Samozrejme, otázku nám môžete položiť aj prostredníctvom nižšie uvedeného formulára a my sa vám ozveme tak rýchlo, ako je to možné. 

Máte otázky?

Zaujalo vás niečo? Nenašli ste, čo ste hľadali? Dajte nám vedieť a my sa vám ozveme. Ďakujeme!

Odoslaním kontaktného formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Mohlo by vás zaujímať

O energiách (9/2021)

Prudké zvýšenia cien plynu a elektriny začínajú výrazne ovplyvňovať ekonomiky krajín EÚ. Momentálne výrazne negatívne dopady sa stávajú aktuálnou témou od manažérov firiem, cez investorov až po politikov. Toto obdobie nám môže ukázať do akej mieri uprednostníme ekonomiku pred ekológiou alebo sa budeme snažiť…

Ako si vybrať dodávateľa zemného plynu

Od koho odoberať plyn tak, aby bola vaša ponuka čo najvýhodnejšia? Vieme, že zorientovať sa v dodávateľských spoločnostiach nemusí byť jednoduché. Avšak pri správnom nastavení parametrov a jasnom definovaní porovnateľných položiek sa iste dopracujete k najlepšej ponuke a výberu vhodného partnera na budúce obdobie.

Ako zistiť, ktorá cena za plyn alebo elektrinu je skutočne najlacnejšia?

V prvom rade sa nedajte ohúriť iba výškou percentuálnej zľavy a vždy sa dodávateľa pýtajte na konečnú cenu po zľave. V prípade plynu je zase potrebné si zistiť, či cena zahŕňa skutočne všetky poplatky za dodávku, ktoré budú účtované.

Meranie kvality elektrickej siete ako prevencia výpadku

Akékoľvek výpadky v prevádzke sú nepríjemné a prinášajú celý rad negatívnych dôsledkov. O tom, do akej miery môžu byť spôsobené a ovplyvnené parametrami elektriny, nás presvedčí realizácia kontrolného merania.

Počuli ste už o jalovej energii? Vašu firmu môže vyjsť celkom draho

Jalová energia je nevyhnutná pre činnosť elektrických zariadení. Aby ale nespôsobovala zbytočnú finančnú záťaž, treba poznať dôvod jej vzniku a jej objem. Potom je možné navrhnúť riešenie, ktoré minimálne ovlyvní všku vašej faktúry za elektrickú energiu.

Ako vybrať vhodný kompenzátor jalovej elektrickej energie

Voľba vhodného typu a veľkosti kompenzátora je kľúčovým predpokladom zníženia výdavkov za elektrickú energiu viazaných na odber jalovej energie nad rámec tolerancie.

Nečakajte na nižšie ceny energií, firmám sa viac oplatí indexovanie

Prudko stúpajúce ceny za dodávku elektriny a plynu na burzách budú mať výrazný vplyv na náklady firiem v súvislosti so zabezpečením ich ďalšieho chodu. Najmä podniky, kde je spotreba energií významnou položkou nákladov, by mali veľmi rýchlo zrevidovať svoj zabehnutý spôsob nákupu a zabezpečiť si už teraz…

Ceny energií na burzách stále rastú

Je začiatok mája a ceny energií nám rastú. A vyzerá to tak, že ceny z konca roku 2020 sa už ťažko vrátia späť.

Koronokríza je príležitosť ako zvýšiť efektivitu aj pri nákupe energií na podnikanie

Firmy sú tvrdo zasiahnuté koronakrízou. Menia spôsob prevádzky a očakávajú adaptáciu ponuky a prístupu aj zo strany dodávateľov elektriny a plynu.

Ako nás vidíte alebo zopár výsledkov z prieskumu o značke ELGAS

Koncom roku 2020 sme realizovali prieskum znalosti značky a okrem iného sme zistili, že ELGAS patrí z hľadiska spontánnej znalosti značky do skupiny TOP 10 dodávateľov energií. Teší nás, že naši zákazníci sú s našimi službami nadpriemerne spokojní, ale stále je veľa vecí, ktoré chceme zlepšiť.

Poskytnutie priebehu merania spotreby elektriny vám môže ušetriť tisíce eur

Chcete skutočne výhodnú ponuku? Potom neváhajte a požadujte od obchodníka cenovú ponuku vypracovanú na základe vášho priebehového 15 minútového merania odberu.

Ako vybrať najvýhodnejšieho dodávateľa elektrickej energie

Výber dodávateľa elektriny vôbec nemusí byť zložitá záležitosť. Pri správne zvolených parametroch posudzovania ponuky a jasnom definovaní porovnateľných položiek sa s veľkou pravdepodobnosťou dopracujete k výberu vhodného partnera na budúce obdobie dodávky energie.

Zmenou dodávateľa elektriny sa pripojenie do siete nemení

Väčšina podnikateľov sa snaží nájsť cestu ako minimalizovať svoje náklady. Nemusia mať obavy, že by zmena dodávateľa spôsobila potrebu meniť ich pripojenie do elektrickej siete napríklad budovaním nových vedení.

Neplaťte za elektrinu viac ako je treba

"Vybral som si tú najlacnejšiu elektrinu a nech robím čo robím, stále platím veľa", s takýmto tvrdením sa bežne stretávame pri rozhovoroch so zákazníkmi. Nie vždy je to ale tak. Prezradíme vám, kde sa dajú takmer vždy nájsť možnosti na úspory vo výške aj tisícok eur ročne.