ELGAS Slovensko má nového riaditeľa

Skupina GGE získala pre svoju dcérsku spoločnosť Elgas Slovensko nového riaditeľa. Elgas je pod vedením Vlastimila Vaníčka, skúseného manažéra v energetickom sektore.

„Elgas má potenciál veľkého rastu. Verím, že naša konkurenčná výhoda v podobe zdieľaného know-how v rámci skupiny je pre našich firemných klientov veľmi zaujímavá. V GGE sa venujeme celému energetickému cyklu od výroby energie, cez jej distribúciu až po dodávku ku koncovému zákazníkov, dokážeme tak našim klientom dodať kvalitné služby a spoľahlivé dodávky energií za konkurenčne ceny,“ hovorí Vlastimil Vaníček. Elgas Slovensko a jeho zahraničné pobočky sú dodávatelia elektrickej energie a zemného plynu. Elgas ako prvý na Slovensku priniesol združenú dodávku elektriny a plynu. Za rok 2018 spolu dodali 5,16 TWh elektiny a 2,70 TWh zemného plynu.

„Som rád, že Elgas prešiel do schopných rúk Vlastimila. Verím, že Elgas v najbližších obdobiach ukáže svoj skutočný potenciál,“ hovorí Jan Vymazal, riaditeľ skupiny GGE.

Vlastimil Vaníček prišiel do Elgasu s bohatými skúsenosťami zo svojho predchádzajúceho pôsobenia. Napríklad viac než 6 rokov pôsobil ako obchodný riaditeľ SPP v Českej republike.

„Verím, že vďaka hlbšej integrácii procesov v rámci skupiny a konsolidácii nášho pôsobenia, sa budeme môcť sústrediť na rozširovanie portfólia našich služieb pre väčšiu spokojnosť našich zákazníkov,“ dodáva V. Vaníček.

Skupina GGE:

Spoločnosť GGE, založená v roku 2007, je s ročnými tržbami na úrovni 300 miliónov eur, jednou z rýchlo rastúcich energetických spoločností v strednej a východnej Európe. GGE je prostredníctvom dcérskych spoločností významným obchodníkom s energetickými komoditami v strednej a východnej Európe.

Spoločnosti patriace do skupiny GGE zastrešujú celý energetický cyklus – od dodávky paliva pre výrobu energií, cez výrobu a distribúciu energií, prevádzku a údržbu zariadení na výrobu energie. Na Slovensku, napríklad, prevádzkuje paroplynový cyklus v Považskej Bystrici, zastrešuje výrobu a dodávku tepla v Dunajskej Strede, Seredi či Devínskej Novej Vsi.

Skupina GGE je aktívna aj na zahraničných trhoch, napríklad v Poľsku, kde napríklad od roku 2017 vlastní DUON zameraný na sieťové dodávky zemného plynu, ako aj na dodávky skvapalneného zemného plynu (LNG). Má k dispozícii vlastnú infraštruktúru, a to viac ako 480 km potrubí a 20 skvapaľnovacích staníc LNG.

Od roku 2015 je strategickým investorom v GGE britský investičný fond Infracapital.

 

Kontakt pre médiá:

Jana Luptáková
Marketing, PR
Tel: 0902 119 627
jana.luptakova@gge.sk