SPOT od začiatku roka výrazne šetrí náklady

Produkt SPOT od ELGAS-u prináša skvelú cenu za energie a k tomu veľa ďalších výhod. Osloboďte sa a pridajte sa k našim spokojným zákazníkom.

Doterajší vývoj SPOT-ových cien potvrdil naše odporúčanie dôverovať trhu a nefixovať vysoké ceny elektrinu a plynu zo záveru roka. Naši zákazníci tak dosahujú výrazné úspory nákladov vrátane maximálnej flexibility v odbere.

SPOT výrazne nižší ako ročné dodávky zo záveru roka 2022

V závere minulého roka (november – december) cena plynu na burze dosahovala 150 EUR/MWh a elektriny až do 500 EUR/MWh. K týmto cenám si treba naviac pripočítať obchodnú prirážku dodávateľa a tak nie je div, že na trhu máme odberateľov, ktorí majú ceny nad 200 eur/MWh v plyne a 600 EUR/MWh v elektrine.

Keď sa dnes pozrieme na vývoj SPOT-ových cien, čísla sú úplne iné ako z konca roku 2022. Od začiatku roka k 21.9.2023 je priemerná SPOT-ová cena elektriny okolo 109 EUR/MWh a plynu 42 EUR/MWh.

Na SPOT-e viete aktuálne výrazne ušetriť

Ak  má zákazník spotrebu mesačne napríklad 20 MWh/mes.:

  • mohol na SPOT-e elektriny ušetriť za 9 mesiacov aj 9 x 20 x (600 – 135*) = 83.700 EUR,
  • v prípade plynu na SPOT-e cca.  9 x 20 x (200 – 65*) = 24.300 EUR.

*k SPOT-ovým cenám treba pripočítať obchodnú prirážku.

Vývoj SPOT-ovej ceny plynu

Vývoj SPOT-ovej ceny plynu 2023

Vývoj SPOT-ovej ceny elektriny

Vývoj SPOT-ovej ceny elektriny 2023

SPOT od ELGAS-u prináša mnohé ďalšie výhody

Okrem reálne veľmi výhodných SPOT-ových cien, ktoré od začiatku roka majú klesajúci trend, naši zákazníci získavajú ďalšie extrémne dôležité výhody.

Žiadne sankcie za nadodber či pododber tzv. TAKE or PAY

Naši zákazníci využívajúci SPOT nemajú žiadne obmedzenia v spotrebe. Jednoducho odoberú toľko elektriny a plynu koľko potrebujú a kedy potrebujú. Platia vždy za aktuálnu trhovú cenu, bez nutnosti rizikových obchodných prirážok.

Výber doby platnosti zmluvy

Ponúkame zákazníkom možnosť uzavrieť zmluvu na dobu určitú aj neurčitú. Nechávame zákazníkom úplnú slobodu v rozhodovaní a sme pripravení pomôcť im rýchlo reagovať, ak sa vývoj na trhu otočí. Samozrejme, dôveru v nás pri podpise zmluvy na dobu určitú zohľadníme vo výhodnej obchodnej prirážke.

Žiadne veľké plánovanie

Vo firmách, kde spotreby elektriny a plynu tvoria významnú položku nákladov je nevyhnutné plánovať náklady na energie práve z dôvodu rôznych ďalších poplatkov dodávateľom pri nedodržaní zmluvného objemu i priebehu spotreby. S nami zákazníci nie sú v strese s dodržania zmluvných hodnôt a môžu sa tak venovať svojmu biznisu.

Veľkí aj malí – všetky firmy a organizácie od nás môžu dostať SPOT

V ELGAS-e ponúkame výhody SPOT-u všetkým biznis zákazníkom bez ohľadu na ich veľkosť spotreby. Nemusíte mať obavu, že je to len produkt pre vlajkové lode slovenského priemyslu. Máme zákazníkov medzi autoservismi, prenajímateľmi priestorov i veľkými priemyselnými podnikmi.

V ELGAS-e ponúkame SPOT-ový produkt na odber plynu a elektriny všetkým firmám. Naviac máte s nami takmer absolútnu slobodu. Zmluvu si môžete uzavrieť aj na dobu neurčitú a keď sa trend vývoja na SPOT-ovom trhu výrazne zmení, ponúkneme vám náhradnú alternatívu. Kontaktujte našich obchodníkov vyplnením formuláru a informujte sa o podmienkach.

„SPOŤákov“ kompenzácie netrápia

Zákazníci, ktorí využívajú SPOT v drvivej väčšine prípadov platia nižšie ceny za elektrinu a plyn ako sú štátom zastropované výšky cien 99 EUR/MWh a 199 Eur/MWh. Nielen, že platia nižšie ceny ako ich konkurenti, ktorí si zvolili fixné ceny na konci roku 2022, ale nie sú ani závislí od rozhodovania vlády a nepredvídateľnosti vývoja na politickej scéne. Môžu sa sústrediť na svoj biznis a my im pomáhame optimalizovať náklady na energie.

Firmy nemusia tak čakať na okamih, odkedy bude možné predkladať žiadosť na kompenzáciu či príde k prevodu prostriedkov na účet firmy. K 21.9. napríklad nie je možné žiadať o kompenzáciu za august 2023.  Firmy tak okrem toho, že platia viac ako s nami na SPOT-e musia čakať aj niekoľko týždňov po úhrade faktúr na získanie kompenzácie od štátu.

Ceny elektriny a plynu majú dlhodobo klesať

Z analýzy Ekonomického a menového vývoja Národnej banky Slovenska leto 2023 vyplýva, že Európska centrálna banka počíta s poklesom veľkoobchodných cien. To znamená, že zákazníci so SPOT-ovými produktmi by nemali mať obavy z drastického nárastu cien energií.

 

Predikcia vývoja cien energií 2023

Chcete SPOT tu a teraz? 

Nie je problém, radi vám pripravíme cenovú ponuku a postaráme sa o všetko potrebné na plynulý prechod k nám.

Predtým, ako sa však začnete tešiť, že ste našli cestu ako znížiť vaše náklady na energie, odporúčame vám overiť si podmienky ukončenia zmluvy u vášho súčasného dodávateľa. Pozrite si platnosť zmluvy a prípadne podmienky jej automatického predĺženia, a najmä si overte, či vám nehrozia poplatky za predčasné ukončenie zmluvy.

Nevešajte však hlavu. Už k nám prešlo mnoho zákazníkov, ktorí výrazne ušetrili aj keď uhradili všetky svoje zmluvné záväzky. Naši obchodníci vám radi pomôžu zorientovať sa a urobiť si potrebný prepočet. Čím skôr tak spravíte, tým viac môžete ušetriť.

Marketingový formulár

Pridajte sa k viac ako dvom tisícom manažérov a získajte prístup k newsletteru, ktorý vašej firme dodá energiu.

Raz mesačne a bez spamu: užitočné informácie z oblasti energetiky špeciálne pre firmy, rady ako ušetriť na nákupe, návody ako efektívne riadiť náklady na spotrebu.

Odoslaním formulára súhlasíte so spracúvaním údajov na marketingový účel a vyhlasujete, že ste sa oboznámili s Informáciami o spracúvaní osobných údajov.

Zistite viac o energiách

Ak chcete šetriť, dajte si pozor na automatické predĺženie zmluvy

Ak chcete šetriť na nákladoch za energie na budúci rok, skontrolujte si podmienky automatického predĺženia zmluvy. Ak sa chcete vyhnúť plateniu vysokých cien za elektrinu a plyn, podajte výpoveď včas - už do konca septembra.

Najlacnejšia elektrina je od ELGAS-u

Naša elektrina v cenníkoch je dnes najlacnejšia na trhu. Ak chce vaša firma ušetriť, zaujímajte sa koľko platíte. Od nás aj o 140% lacnejšie!

Čo robiť, ak vám dodávateľ zmení cenu elektriny alebo plynu

Oznámenie zmeny ceny dodávky elektriny a plynu má svoje pravidlá. Dôležité je, že zmena či jej neoznámenie dáva zákazníkovi možnosť ukončiť zmluvu.

Naša férová ponuka pre podnikateľov

Stabilita

Stabilita

Viac než 10-ročné skúsenosti na trhu a preverená stabilita zabezpečia kontinuálne dodávky energie, na ktoré sa môžu naši klienti spoľahnúť.

Výhodná cena

Výhodná cena

Dlhoročné skúsenosti a flexibilná štruktúra firmy nám umožňujú ponúknuť služby za výhodnejšie ceny.

Úspora energie

Úspora energie

Naše služby vám prinesú reálnu výhodu v podobe ušetrenej energie a v konečnom dôsledku aj v úspore firemných nákladov.

Ľudskosť

Ľudskosť

Vyznávame individuálny prístup k zákazníkom. U nás sa rozprávate s konkrétnym človekom, ktorý vás vypočuje a snaží sa vám pomôcť.